7°C pochmurno z przejaśnieniami

"Bieg po Nowe Życie" spod Pałacu Kultury

Bieganie, Życie Pałacu Kultury - zdjęcie, fotografia

Już w sobotę odbędzie się legendarny "Bieg po Nowe Życie" - impreza rusza o 12.00 sprzed Pałącu Kultury.

W sobotę 15 września odbędzie się "Bieg po Nowe Życie" czyli spotkanie wszystkich wspierających transplantologię. Start o godzinie 12.00 pod Pałacem Kultury. Pobiegną znane osobistości ze świata teatru, filmu czy muzyki. 

Nie biegną tylko artyści - biegną też osoby po przeszczepach (m.in z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji). To właśnie oni razem pokonają trasę już po raz 13! W sobotę 15 września o godzinie 12.00 w samym sercu Warszawy. Start albowiem jest spod Pałacu Kultury. Dyrektor Biegu po Nowe Życie, Arkadiusz Pilarz, wypowiada się następująco: "Nie mamy wątpliwości, że „trzynastka” będzie dla nas szczęśliwa. Kiedyś ten trzynasty Bieg musiał nadejść. W każdej kolejnej edycji staramy się przygotować dla uczestników wydarzenia i kibiców jakieś niespodzianki, coś zmienić,  i nie inaczej będzie teraz. W tym roku pomaszerujemy w samym centrum stolicy przy Pałacu Kultury i Nauki". Trasa marszu biegnie przez Park Świętokrzyski. Wśród uczestników znajduje się także Wiceprezydent m. st. Warszawy Renata Kaznowska. Uczestnicy zaopatrzeni w kijki do nordic walkingu pokonają kilometrowy dystans. Cały projekt rozpoczął się 7 lat temu i doczekał się 8 edycji w Wiśle, pozostałe miały miejsce w Warszawie. Głównym celem biegu jest pokazanie, że przeszczep nie kończy aktywności oraz życia jako takiego. Po przeszczepie nadal pozostaje mnóstwo możliwości rozwoju.

Bieg pokazuje także, że transplantologia potrzebuje wsparcia. Popyt jest nadal większy niż podaż - więcej ludzi potrzebuje narządów, niż rzeczywistych narządów jest w puli. Na Krajowej Liście Oczekujących znajdują się prawie 2 tysiące nazwisk. Tymczasem od początku roku dokonano niecałe 900 przeszczepów - większość od zmarłych dawców. 


"Bieg po Nowe Życie" spod Pałacu Kultury komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się