7°C słabe, przelotne opady deszczu

Dziecięcy Mundial już za nami - zwyciężyła Ukraina

Dnia 29 lipca odbyły się Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka. Jak poradzili sobie mali sportowcy? Kto na podium?

Dziecięcy Mundial odbył się już po raz szósty - tym razem rozgrywki miały miejsce 29 lipca i zmierzyło się w nim 270 dzieci z aż 27 krajów. Walka była zacięta, ale nie zabrakło frajdy i dobrej zabawy. Te wyjątkowe rozgrywki zrzeszają małych miłośników sportu z domów dziecka, umożliwiają im poznanie kolegów z innych miejsc na świecie oraz reprezentowanie polskiej kadry. Mundial za nami, pytanie więc: jak było?

Mistrzostwo zdobyła Ukraina, pokonując tym samym 26 krajów. Mecze odbyły się na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3. W finale pokonała Holandię, a w półfinałach Polskę. Polska drużyna pod wodzą Krzysztofa Kota po raz z kolejny z rzędu zdobyła podium. Zdobyli dzięki temu już po raz trzeci tytuł II Wicemistrzów Świata. Statystyki rozgrywek robią wrażenie: 27 drużyn, kraje całego świata: Nepal, Tajlandia, Rosja, Jordania, Estonia, Francja, Chorwacja czy Holandia, odbyły się 92 mecze i strzelono 401 bramek, Pomiędzy rywalizacją  była świetna okazja do spędzenia czasu z animatorami, poznania youtuberów czy gwiazd sportu i telewizji oraz integracji międzynarodowej, 

Gratulujemy zatem polskiej drużynie, a także oczywiście - Hoandii i Ukrainie oraz wszystkim drużynom biorącym udział. Do kolejnego Mundialu za rok! 


Dziecięcy Mundial już za nami - zwyciężyła Ukraina komentarze opinie

  • gość 2018-08-01 09:33:40

    Super turniej był. Wiele radości i sportowych, pozytywnych emocji.

Dodajesz jako: Zaloguj się