18°C bezchmurnie

e-Car Sharing w Warszawie – koniec smogu coraz bliżej

Pierwszy e-Car Sharing w Warszawie!

Przypominamy, że od 21 lutego do 31 marca trwa pierwszy test samochodów elektrycznych od innogy Polska! Mieszkańcy Warszawy mogą skorzystać z dedykowanej aplikacji mobilnej innogy e-Car Sharing, żeby wynająć auto elektryczne marki BMW, Hyundai, Renault oraz Nissan. Innogy Polska zaprasza również do skorzystania z całej sieci stacji do ładowania rozmieszczonych po całym mieście. Jest to pierwszy w pełni eletktryczny car sharing w Warszawie!

          Przypominamy, że od 21 lutego do 31 marca trwa pierwszy test samochodów elektrycznych od innogy Polska! Mieszkańcy Warszawy mogą skorzystać za dedykowanej aplikacji mobilnej innogy e-Car Sharing, żeby wynająć auto elektryczne marki BMW, Hyundai, Renault oraz Nissan. Innogy Polska zaprasza również do skorzystania z całej sieci stacji do ładowania rozmieszczonych po całym mieście. Jest to pierwszy w pełni eletktryczny car sharing w Warszawie!

          W 2009 roku postawiliśmy pierwszą  pierwszą stację do ładowania samochodów elektrycznych. Pomimo niewielkiej liczby tego typu pojazdów w Polsce w ciągu kilku lat rozwinęliśmy naszą sieć stacji na terenie stolicy. Od 2015 roku obserwujemy skokowe wykorzystanie punktów ładowania i liczymy, że ustawa o elektromobilności przyczyni się do rozwoju rynku pojazdów niskoemisyjnych w naszym kraju – mówi Janusz Moroz, Członek Zarządu innogy Polska ds. Handlu. 

          Dzięki stacjom elektrycznym innogy Polska od października 2012 do końca 2017 roku dzięki tym stacjom do ładowania nie wyemitowano 27 ton dwutlenku węgla oraz dużo innych szkodliwych substancji. Auta elektryczne z pierwszego e-car sharingu w Warszawie są całkowicie ekologiczne dzięki w pełni elektrycznemu zasilaniu oraz wytwarzaniu energii na stacjach ładowania z odnawialnych żródeł energii. Właśnie ten fakt wyprowadza elektryczny car sharing na nowy poziom, który, mamy nadzieję, wraz z elektrycznym transportem komunikacji miejskiej, niektórymi firmami taksówkarskimi oraz innymi rozwiązaniami już działającymi na terenie Warszawy pozwoli jej mieszkańcom raz i na zawsze zwalczyć smog. 
 


pierwszy e-car sharing warszawa, elektryczne auto na minuty, innogy polska, samochody elektryczne warszawa - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się