4°C mgła

Grzegorz Wysocki

50 lat. Żonaty, ojciec dwóch synów. Wydawca prasy lokalnej. Przedsiębiorca. Animator społeczny i samorządowy. Bezpartyjny.

 

Od wielu lat Grzegorz Wysocki jest na terenie Warszawy inicjatorem wielu akcji, wydarzeń i inicjatyw lokalnych. W 1993 roku był współtwórcą Warszawskiego Towarzystwa Prasy Lokalnej. W 1994 roku stworzył Pracownie Ceramiczną „Angoba”. W roku 1996 jest inicjatorem Stowarzyszenia Właścicieli Lokali, które przez lata szkoliło i uświadamiało właścicieli wykupionych lokali mieszkalnych w dziedzinie tworzenia, funkcjonowania i zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi. W 1996 roku w wyniku zamiaru budowy trasy przez Pola Mokotowskiego stworzył Komitet „Ocalmy Pola Mokotowskie”, który koordynował protesty społeczne w tej sprawie, co doprowadziło do odstąpienia władz od tego projektu. Od 1998 roku jest inicjatorem Konkursu „Dla Dobra Wspólnego”, w którym promuje się i nagradza organizacje lub osoby prywatne, które wyróżniają się ponadprzeciętnym zaangażowaniem w działalność charytatywną, samopomocową, kulturalną, oświatową, sportową oraz w zakresie zapobiegania patologiom społecznym czy też w dziedzinie rozwoju lokalnego i pomocy sąsiedzkiej. W 2009 roku jest organizatorem Akademii Samorządowej - kształcącej kandydatów na radnych z terenu całej Warszawy. W 2011 jest twórcą i redaktorem naczelny lokalnych portali internetowych między innymi isrodmiescie.pl. W 2013 roku inicjator i współtwórca wystawy - ORZEŁ, POGOŃ i ARCHANIOŁ - poświęconej powstaniu styczniowemu.Jest od 20 lat wydawcą i redaktorem naczelnym najstarszej ukazującej się gazety lokalnej w Warszawie.

Grzegorz Wysocki jest członkiem założycielem Ruchu Edukacji Narodowej. Był uczestnikiem protestu głodowego w obronie historii w szkołach. Jest członkiem Stowarzyszenia Wolnego Słowa oraz spółdzielni Media WNET.

Grzegorz Wysocki był również zaangażowany w działalność opozycji demokratycznej lat osiemdziesiątych poprzez działalność w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów W 2013 roku został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyż Wolności i Solidarności za działalność na rzecz niepodległości i suwerenności Polski.

Grzegorz Wysocki jest członkiem założycielem stowarzyszenia „Warszawska Wspólnota Samorządowa”. Był członkiem komitetu referendalnego w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz z funkcji prezydenta Warszawy i kierował sztabem referendalnym podczas referendum.

Kontakt do Grzegorza Wysockiego:  [email protected]


Grzegorz Wysocki komentarze opinie

  • gość 2018-08-03 11:12:48

    Tak się zmienił jak zaczął pełnić urząd wiceburmistrza na Ochocie. Na listach wyborczych Ochoty nie widziałem go , kto go wybrał ? Gdzie demokracja ?

Dodajesz jako: Zaloguj się