7°C pochmurno z przejaśnieniami

III Mistrzostwa w nartorolkach

W najbliższą sobotę już po raz III odbędą się Mistrzostwa stolicy w nartorolkach. Zapisy będą jeszcze otwarte przez 2 dni.

2018 upływa w dużej mierze pod znakiem świętowania 100 lecia odzyskania przez Polski niepodległości. Wydarzenie nazywane pieszczotliwe "Niepodległościowym Rolkowiskiem" odbędzie się już 1 września na Warszawie Wesołej. 

Udział mogą wziąć wszyscy chętni, a zapisy odbywają się tutaj (i trwają do 30 sierpnia ale można zapisać się też w dniu zawodów w biurze). Tegoroczny wyścig zakłada dystans 1300 m stylem klasycznym o nazwie "„Otwarte Mistrzostwa Warszawy w sprintach na nartorolkach”. To nie wszystko. Będą też wyścigi na hulajnogach, wrotkach i rolkach. Katarzyna Witek z Towarzystwa Narciarskiego "Biegówki" wypowiada się następująco: "Rolkowisko to unikatowe wydarzenie w skali kraju. Liczymy, że w tym roku pobijemy ogólnopolski rekord frekwencji na amatorskich zawodach nartorolkowych. Warto przyjść również w charakterze kibica. Położenie toru rolkostrady, umożliwia śledzenie rywalizacji z bardzo bliskiej odległości. Przekonacie się, że nartorolki, tak jak biegówki, to świetna forma aktywności fizycznej dla każdego". Dosłownie - dla każdego. Jeżeli nigdy nie miałeś do czynienia z rolkami, a chcesz wziąć udział... to w tygodniu poprzedzającym wydarzenie, możesz wziąć udział w bezpłatnych lekcjach pod czujnym okiem instruktorów. To nie koniec atrakcji. Dla najmłodszych będzie czekało stoisko historyczne, będzie także możliwość do zrobienia zdjęcia z żołnierzem legionistą. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody; puchary, rolki i nartorolki, wszyscy jednak otrzymają koszulki i medale. 

Przedsięwzięcie organizuje Towarzystwo Narciarskie "Biegówka" we współpracy z Urzędem Dzielnicy Wesoła oraz Nadleśnictwem Drewnica. 


III Mistrzostwa w nartorolkach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się