17°C rozproszone chmury

Kolejny odcinek bulwarów w budowie!

Aktualnosci , Kolejny odcinek bulwarów budowie! - zdjęcie, fotografia

 Otoczenie pomnika Syrenki zmieni się nie do poznania, a nowe bulwary wydłużą się o kolejnych dwieście metrów. Właśnie rozpoczęły się prace na  nadwiślańskiej promenadzie na odcinku od wysokości ul. Tamka do mostu Świętokrzyskiego. 

– Rozpoczęły się prace, które odmienią najbliższe otoczenie nadwiślańskiego pomnika Syrenki i okolic mostu Świętokrzyskiego. Oglądając plany i wizualizacje mogę powiedzieć śmiało, że odcinek ten będzie naprawdę spektakularny – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Na bulwarze ruszyły pierwsze prace budowlane, a wokół terenu prac pojawiło się ogrodzenie. 

– Na nasze zlecenie prace realizuje firma Skanska, która była również wykonawcą bulwarów na odcinku od mostu Świętokrzyskiego do Śląsko-Dąbrowskiego. Opierając się na dotychczasowych doświadczeniach mogę powiedzieć, że liczymy na to, iż prace przebiegną sprawnie– Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy. 

Podczas prowadzenia prac przez cały czas utrzymywana będzie drożność ciągów pieszo-rowerowych tak, aby utrudnienia związane z budową były jak najmniej uciążliwe dla użytkowników. Wartość kontraktu z firmą Skanska to 14 900 000 zł netto.

 

Kolejny odcinek bulwarów w budowie! komentarze opinie

  • TM - niezalogowany 2017-09-22 15:44:16

    Ciekawe czy będą toalety, bo teraz to masakra

Dodajesz jako: Zaloguj się