-1°C pochmurno z przejaśnieniami

Lekarze Szpitala Pediatrycznego niczym kultowy "Patch Adams".

Warsztat

W ramach niekonwencjonalnych warsztatów lekarze i pielęgniarki Szpitala Pediatrycznego uczyli się nawiązywać relację z pacjentem za pomocą dowcipu.

Lekarze i pielęgniarki Szpitala Pediatrycznego WUM w Warszawie wzięli udział w niecodziennych warsztatach. Mogli się wtedy poczuć niczym główny bohater filmu "Patch Adams" , bo warsztat opierał się na... nawiązywaniu relacji z pacjentem dzięki dowcipowi i humorowi. 

Relacja na bazie dowcipu - to nic innego, jak rozśmieszanie małego pacjenta oraz odwracanie jego uwagi od smutnych wiadomości i nieprzyjemnych czynności. To odważna próba złagodzenia skojarzeń dziecka, identyfikujących szpital jako miejsca zupełnie nieatrakcyjne w oczach dziecka. W warsztacie, który odbył się 24 października, wzięło udział 20 lekarzy i pielęgniarek. To spotkanie, to zaledwie pierwsze z całego cyklu organizowanego także w innych miastach. Współorganizatorem szkolenia jest Fundacja Ronalda McDonalda, która pomogła stworzyć Program Pokoi Rodzinnych. Zakłada on zapewnienie łóżka dla rodzica, dotrzymującego czas dziecku podczas pobytu w Szpitalu. Jest to duży ukłon w stronę rodzin, gdyż rodzic posiada jakieś minimum komfortu, a dziecko jest rozluźniona mając wokół kogoś znajomego. Fundacja wraz z wolontariuszami stara się, z kolei, aby umilić czas dzieciom różnymi atrakcjami artystycznymi i naukowymi. Warsztat poprowadziła dyrektor artystyczna Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu, Anna Wojtkowiak-Williams, która od 2012 stosuje terapię humorem. Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu zajmuje się właśnie innowacyjną terapią humorem, odwiedzając 14 tysięcy dzieci w szpitalach w całej Polsce. Drugi współorganizator to Fundacja Ronalda McDonalda, która Programu Pokoi Rodzinnych (oraz akcji "Łóżko dla Rodzica") zajmuje się także m.in profilaktyką dzieci w mobilnym ambulansie czy szkolenia na temat wczesnego wykrywania nowotworów i wykłady onkologiczne. Fundacja działa łącznie w 64 krajach. 

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu, we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda. Kolejne warsztaty z tego cyklu planowane są w szpitalach we Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu.


Lekarze Szpitala Pediatrycznego niczym kultowy "Patch Adams". komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się