18°C bezchmurnie

Lidl wycofuje ze sprzedaży kolejne produkty

Produkt – „Pasta z tofu” oraz „Pasta z tofu z cebulą”

Producent – Wyprodukowano dla Lidl sp. z o.o. sp.k. Jankowice ul. Poznańska 49, 62-080 Tarnowo Podgórne Numer artykułu: 6701186 

Produkt oznakowany jako bezglutenowy, podczas gdy w jego składzie zawarte są zboża zawierające gluten, może być szkodliwe dla osób cierpiących na celiakię.

Lidl sp. z o.o. sp.k. wycofuje z obrotu i od konsumentów wszystkie partie dwóch wyżej wymienionych produktów oznaczonych numerem artykułu 6701186.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania prowadzone przez przedsiębiorcę.Lidl Sp. z o.o. sp. k. ostrzega przed dalszym spożywaniem produktów o nazwie „Pasta z tofu”, „Pasta z tofu i cebulą” o numerze artykułu 6701186.

W trosce o bezpieczeństwo konsumentów irma Lidl Sp. z o.o. sp. k. wycofuje ze sklepów Lidl produkty o nazwie „Pasta z tofu”, „Pasta z tofu i cebulą” o numerze artykułu 6701186.

Wskazane powyżej artykuły zawierają na opakowaniu oznaczenie „bez glutenu” podczas gdy w składzie posiadają surowce, którezawierają gluten. Tym samym irma Lidl Sp. z o.o. sp. k. prosi wszystkich klientów z celiakią i na diecie bezglutenowej o nie spożywanie przedmiotowych produktów oraz o ich natychmiastowy zwrot. Produkty o nazwie „Pasta z tofu”, „Pasta z tofu i cebulą” o numerze artykułu 6701186 były sprzedawane w sklepach Lidl w Polsce od sierpnia 2017 roku.

Produkty można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt ich zakupu zostanie zwrócony. Wycofanie z rynku dotyczy wyłącznie produktów o nazwie „Pasta z tofu”, „Pasta z tofu i cebulą” o numerze artykułu 6701186.

Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. przeprasza wszystkich klientów sklepów Lidl, którzy zakupili przedmiotowy produkt, za powstałą sytuację.

W załączniku oświadczenie sieci o wycofaniu produktu

Źródło: https://gis.gov.pl/  

 
Lidl wycofuje ze sprzedaży kolejne produkty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się