7°C słabe, przelotne opady deszczu

Magda Gessler ambasadorką Kampanii Jajnika

IV edycja Kampanii Jajnika już w toku i tym razem, rolę ambasadorki objęła Magda Gessler. Odbyła się już sesja promują kampanię.

IV już Kampania Jajnika jest organizowana przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości. Magda Gessler pełni rolę ambasadorki tegorocznej edycji, w związku z czym, odbyła się sesja zdjęciowa. 

Wybór Magdy Gessler na ambasadorkę jest nieprzypadkowy. Organizatorzy pragną zwrócić uwagę na objawy raka jajnika, które są łudząco podobne do problemów gastrycznych (powracające wzdęcia, nudności i wymioty,). A kto wie więcej o gastronomii niż Magda Gessler? Fotografię wykonał duet Borys Synak & Sebastian Dziechciarz - podobnie jak sesję lutowe. W lutym rolę ambasadorek objęły Kasia Cerekwicka, Olga Borys, Julia Wieniawa, Agnieszka Więdłocha i Nicole Sochacki-Wójcicka. Ida Karpińska, Prezes Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości, wypowiada się następująco: "„Kampania „Diagnostyka Jajnika” powstała dlatego, że co roku nowotwór jajnika diagnozuje się u ponad 3500 kobiet, z czego aż 2500 umiera. Trudno go wykryć, trudno mu przeciwdziałać, jednak nie ma nic gorszego niż bezczynność. Dlatego nawołujemy kobiety w każdym wieku, żeby oprócz cytologii pamiętały też o dopochwowym USG, dzięki któremu można wykryć zmiany na jajnikach. W tegorocznej odsłonie kampanii chcemy wzbudzić w kobietach nawyk dokładnej obserwacji ciała i reagowania na sygnały, które daje nam organizm.”

Kampania oficjalnie startuje 16 października i podczas okresu jej trwania będzie możliwość bezpłatnego wzięcia udziału w badaniach pod kątem mutacji genu BRCA1. Odbędzie się także cykl spotkań otwartych podczas których każda kobieta będzie mogła wziąć udział w darmowym USG przezpochwowym.

Magda Gessler ambasadorką Kampanii Jajnika komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się