7°C pochmurno z przejaśnieniami

Najbardziej rowerowe miasto w Polsce to...?

Kto przejedzie więcej? O miano najbardziej rowerowego miasta walczy m.in Warszawy. Wystarczy, że jej mieszkańcy przejadą najwięcej.

Kampania społeczna Kręć Kilometry zorganizowana przez fundację Allegro All For Planet. Do zdobycia jest technologia, a wśród najbardziej aktywnych miast: Wałcz, Pabianice, Poznań oraz Warszawa. Kto wygra dowiemy się 30 września. 

Udział bierze łącznie 1100 polskich miast, a licznik wybił już ponad 70 milionów kilometrów. Póki co, w rywalizacji prowadzi Gdańsk ale wyścig kończy się 30. To istotne, bo Warszawa nadal ma ogromną szansę na zwycięstwo. Krzysztof Śpiewak z Fundacji Allegro All For Planet wypowiada się następująco: "Nasza kampania organizowana jest od 7 lat. W tym roku jeździ z nami ponad 200 tysięcy Polaków. To ogromny sukces, bo udało się nam zaangażować wielu indywidualnych rowerzystów, ale także setki zorganizowanych grup. Tytuł najbardziej rowerowego miasta jest prestiżowy, ale Fundacja Allegro All For Planet od lat nagradza też rowerowymi stojakami, by wysiłek mieszkańców zamienić na coś trwałego. W tym roku w 5 miejscowościach, które zdobędą najwięcej kilometrów w rankingu postawimy klimatyczne parkingi rowerowe wyposażone w samoobsługowe stacje serwisowe". Żeby pomóc swojemu miastu, wystarczy ściągnąć aplikację Kręć Kilometry i zaliczyć aktywność sportową na poczet danego miasta. Jeżdżąc, możesz zdobyć nagrody rzeczowe. Co więcej, nagrody otrzyma nie tylko główne wygrane miasto, ale 5 najlepszych. 

Ranking - aktualizowany na bieżąco - jest tutaj. W zeszłym roku wygrały Pabianice. Czy Warszawie uda się wyjść na prowadzenie? Na pewno nie bez naszej pomocy! Koniec września zapowiada się intensywnie. 


Najbardziej rowerowe miasto w Polsce to...? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się