17°C rozproszone chmury

Ole - historyczna restauracja w historycznym miejscu.

Handel i usługi, historyczna restauracja historycznym miejscu - zdjęcie, fotografia

Restauracja Ole znajdująca się w zaprawdę historycznym miejscu Warszawy - na trakcie królewskim na Placu Trzech Krzyży 18, jest miejscem, które potrafi porwać każdego w świat tradycyjnych smaków sięgających nawet lat dwudziestych XX wieku a zarazem świat kuchni słynącej z nowoczesności i międzynarodowości swoich potraw pod kierownictwem młodego Head Chef-a Macieja Siąkowskiego - znanego i utalentowanego szefa kuchni Ole Restaurant.

Niektórzy pewnie pamiętają restaurację Ole jeszcze z czasów, kiedy była Steak&Tapas Barem w sercu Warszawy. Już wtedy zasłynęła ona ze swoich rostbef-ów i polędwic - w tej chwili kojarzonych nawet na różnych krańcach całej Polski - a jej bogaty już wtedy asortyment win, nie pozostawiał wątpliwości, że jest to miejsce, do którego wróci się jeszcze nie raz z okazji i bez. Od niedawna zaś samo serce Warszawy przyozdabia Ole Restaurant & Cocktail Bar w zupełnie nowej odsłonie. Zachowując niekiedy klimaty lat dwudziestych, jest miejscem zupełnie nowym, gdzie kącik dla siebie znajdzie każdy. Znajdzie się zakątek dla zakochanych, dodatkowe piętro - ciche i spokojne - jest zawsze otwarte na spotkania przyjaciół oraz na poważne biznesowe rozmowy. Znajdzie się również miejsce na spokojną późną kolację i szybki obiad, wyjście z rodzicami bądź dziećmi. Od niedawna możemy w Ole również zjeść lunch w dobrej cenie, specjalnie dobrany smakowo przez kreatywnego szefa kuchni, który potrafi połączyć tradycję ze współczesnością.

Kuchnia restauracji obrała w tej chwili bardzo ciekawy, ciężki do dokładnego określenia kierunek rozwoju, ponieważ po jednej stronie mamy kuchnię tradycyjnie regionalną pod postacią najróżniejszych wędlin, steak-ów oraz ciekawych połączeń produktów dobrze wszystkim znanych, po drugiej zaś kuchnię hiszpańską i śródziemnomorską przyprawioną kuchnią japońską, leżącą u podstaw niemal, że każdego dania Maćka Siąkowskiego. Owoce i warzywa morza Śródziemnego z ostrymi hiszpańskimi sosami, marynowanymi w ziołach oliwkami oraz znanym każdemu fois gras, które wychwala niejeden miłośnik tego smakołyka, tworzą zupełnie nowe połączenia smaków, wrażeń czuciowych i zapachowych. A na dodatek do tego wszystkiego Ole przygotowała dla nas wina, które Gości restauracji odważnie porównują z klasycznymi francuskimi miejscówkami, gdzie ludzie gotowi są wybierać się samolotami, by tylko na chwilę usiąść i poczuć ten prawdziwy smak bogatego arsenału win z całego świata. Jednym słowem restauracja Ole stworzyła sobą kolejne miejsce na liście do obowiązkowego odwiedzenia dla każdego turysty w Warszawie, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę nienaganną obsługę tej miejscówki, która sprawiła, że niejedna osoba relacjonuje:

“Na powitanie przemiła obsługa, która opiekowała się nami od początku do końca. Profesjonalni w każdym calu, znajomość karty dań i wszystkiego co serwują klientom - naprawdę ważne dla mnie - i tu należą się brawa. Kucharz też zasługuje na pochwałę, bo jedzenie, jak by to ująć ... rewelacyjne to za mało powiedziane” - mówi jeden z Gości.

Natomiast restauracja na Pl. Trzech Krzyży 18 nie zapomniała również o ludziach pracowitych, zwłaszcza tych - pracujących w Centrum Giełdowym Warszawy i innych wielkich korporacjach w sercu miasta. Ole wie, że to tacy często potrzebują chwili wytchnienia, ale takiej chwili, która naprawdę pozwoli na odpoczynek i zabierze w świat innych kultur, smaków i niesamowitych doznań, żeby wyciągnąć z codziennej rutyny nawet najbardziej zapracowaną osobę. Z myślą właśnie o takich ludziach oraz każdej innej osobie, która chce poznać Szefa Młodego Pokolenia bliżej, korzystając z karty lunchowej przygotowywaną codziennie przez Maćka Siąkowskiego, Ole przygotowała ofertę lunchową. Trzydaniowy lunch zjemy na Placu Trzech Krzyży 18 w godzinach 12:00-16:00. Ole Restaurant & Cocktail Bar zaprasza każdego!

 

Ole Restaurant & Cocktail Bar,  Pl. Trzech Krzyży 18

tel. 519-875-767

[email protected]

 


Ole - historyczna restauracja w historycznym miejscu. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się