7°C pochmurno z przejaśnieniami

Piknik „Europa zmienia metropolię warszawską"

Rozrywka, Piknik „Europa zmienia metropolię warszawską - zdjęcie, fotografia

Najbliższy weekend obfituje w wiele atrakcji - w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie odbędzie się piknik o nazwie "„Europa zmienia metropolię warszawską".

Rodzinny piknik w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie nachodzi wielkimi krokami. Zabawa rozegra się w najbliższy weekend 8-9 września i upłynie pod znakiem Unii Europejskiej oraz całej masy atrakcji. Piknik nosi nazwę "Europa zmienia metropolię warszawską". 

Jest to - co więcej - całkiem konkretny piknik, ponieważ namiotów będzie aż 40, a wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00. W planach są warsztaty, konkursy, interakcje, multimedia, konkursy  sportowe, nauka tańca, no i oczywiście animacje dla najmłodszych uczestników imprezy w postaci np; budowania własnej makiety staromiejskiej kamienicy, warsztatów z alfabetu Morse'a i zabawy w Małych Einsteinów (eksperymenty z fizyki i chemii). Piknik potrwa zarówno w sobotę, jak i w niedzielę do godz. 18.00, a całość ma na celu prezentację progresu dokonanego przez stolicę z ramienia Unii. Co więcej, będzie także specjalne stoisko o nazwie Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Warszawa, w którym można otrzymać bezpłatne konsultacje, a także rozwiać wszelakie wątpliwości odnośnie dotacji czy innego wsparcia. W Parku Fontann, z kolei, będzie także eko-piknik. Tam czekają na przybyłych warsztaty recyklingowe i żywieniowe, pokazy renowacji mebli czy spotkania z blogerami specjalizującymi się w upcyklingu. 

Organizatorem plenerowej imprezy „Europa zmienia metropolię warszawską" jest Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy. Wśród partnerów wydarzenia, tymczasem, znajduje się m.im Muzeum Warszawy, Polska Fundacja im. Roberta Schumana.

 


Piknik „Europa zmienia metropolię warszawską" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się