15°C bezchmurnie

Prezenty pod choinkę. Co najczęściej kupują Polacy?

Handel i usługi, Prezenty choinkę najczęściej kupują Polacy - zdjęcie, fotografia

Przedświąteczne szaleństwo trwa i to od dobrych paru tygodni. Już przyzwyczailiśmy się, że ledwie znikają wystawy halloweenowe, tudzież znicze i wieńce związane z obchodami Święta Wszystkich Zmarłych, półki, witryny i place zaczynają się mienić od choinek, gwiazdek i Mikołajów. Wszystko po to, by sprowokować klientów do świątecznych zakupów. Niektórzy denerwują się na ich zdaniem zbyt wczesne przywoływanie tematyki świątecznej, inni podchodzą do zagadnienia pozytywniej, uważając, że dzięki temu świąteczna atmosfera trwa dłużej, a oni mają szansę kupić prezenty wcześniej – czyli na spokojnie, mając do wyboru znacznie więcej artykułów. A co najczęściej kupujemy pod choinkę?

Oczywiście prezenty pod choinkę to rzecz indywidualnego gustu i często znajomości oczekiwań obdarowywanej osoby, jednak od lat udaje się zauważyć pewne tendencje w wyborze rodzaju podarunków. Musimy tu jednocześnie wspomnieć, że od dłuższego czasu obserwuje się systematyczny wzrost kwot, które Polacy przeznaczają na prezenty. W ostatnich latach kwota ta oscyluje średnio wokół 350 złotych.

Wszelkie rankingi i statystyki dowodzą, że najpopularniejszym typem prezentów, po który sięgają nasi rodacy, są kosmetyki. Niewątpliwie na popularność tę składają się praktyczność i dobra prezencja takiego podarunku. No bo który mężczyzna czy kobieta nie ucieszy się z dobrych perfum (choć tu powinniśmy być pewni gustu obdarowywanego), której damie nie przyda się dobry krem, balsam, pomadka czy markowy tusz do rzęs? Firmy kosmetyczne dobrze wiedzą, że połowa Polaków wybiera pod choinkę kosmetyki, więc każdego roku w drogeriach znajdziemy mnóstwo gotowych świątecznych zestawów znanych marek, często w okazyjnych cenach.

Kosmetyki zdecydowanie górują wśród najpopularniejszych prezentów. Kolejnymi najczęściej kupowanymi są… ciuchy i dodatki. Blisko jedna trzecia Polaków z okazji świąt kupuje bliskim odzież. O ile są wśród niej bezpieczne typy, w stylu śmiesznych, zimowych skarpet, dowcipnego krawatu, zimowych zestawów czapek i szalików, o tyle można naprawdę nie trafić, kupując bluzkę czy koszulę. Chyba że prezentujemy ów ciuch osobie, którą naprawdę dobrze znamy.

Równie popularne jak ciuchy są książki i poradniki, ewentualnie płyty i gry. I tu również możemy zabezpieczyć efekt sięgając po neutralne tytuły lub zupełnie nie trafić w gust. Najgorzej, jeśli podarujemy coś, co nasz obdarowany już ma. Dlatego najpierw warto się upewnić, że nasz przyjaciel na pewno ucieszy się z takiego prezentu.

Co poza tym? Oczywiście często dokładamy do prezentów słodycze, tu również znajdziemy ogromny wybór zwłaszcza bombonier i czekolad zdobnych w świąteczne motywy. Podobnie jest z alkoholami, zwłaszcza z tymi z wyższej półki. Fakt faktem, że sprezentowanie zwłaszcza mężczyźnie dobrej whisky w zestawie z kryształową szklaneczką ma niemal stuprocentową pewność na doby odbiór.

Planując świąteczne wydatki nie możemy jednak zapomnieć o podstawach. Do takich niewątpliwie należy zadbanie o domowy opał, wszelkie ubezpieczenia czy dobra kondycja naszego samochodu. Oczywiście nie jako prezent, ale polecamy w tym czasie opony zimowe. Jeśli nasz domowy budżet się zbytnio skurczył, w sieci można znaleźć naprawdę dobre, sprawdzone i bezpieczne tanie-opony.pl.


Prezenty pod choinkę. Co najczęściej kupują Polacy? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się