7°C pochmurno z przejaśnieniami

Protest Makro Cash and Carry Polska S.A

Handel i usługi, Protest Makro Carry Polska - zdjęcie, fotografia

W związku z brakiem porozumienia podczas negocjacji, związkowcy "Solidarności" planują na 19 sierpnia protest.

Już 19 sierpnia (czyli w niedzielę wolną od handlu) odbędzie się protest związkowców "Solidarności" ze spółki Makro and Cash Polska S.A, który jest skutkiem nieporozumienia się podczas negocjacji odnośnie wysokości płacy. 

Protest odbędzie się na parkingu przed Centrum Wsparcia Biznesu na Al. Krakowskiej 61 o godzinie 14.00. Podczas protestu związkowcy odczytają Memorandum do zakładu pracy Makro and Cash Polska S.A. Przyczyny organizacji protestu to m.in porażka w długości trwania negocjacji poparta zupełnym brakiem reakcji czy kontrpropozycji. Negocjacje powinny zakończyć się w marcu, a choć zakład zaproponował przedłużenie pertraktacji do czerwca, to niczego to nie zmieniło. Padła także propozycja zajęcia się tematem pod koniec roku - tuż po zamknięciu roku budżetowego na 2018, co nie daje jednak absolutnie żadnej gwarancji poprawy. Makro and Cash Polska S.A odmawiają spełnienia jednego z głównych żądań, którym jest podniesienie płacy o 400 zł. brutto. Mowa jest także o dodatku stażowym (1% płacy minimalnej - wypłacany co miesiąc za każdy rok przepracowany po 5 latach). Związkowcom nie podoba się także argumentacja zakładu, który powołuje się na spadek akcji Makro oraz na zawirowania na rynku rosyjskim jako powody, dla których nie jest w stanie spełnić żądań pracowników. Członkowie "Solidarności" wytykają także zachowanie Makro wobec negocjacji, polegające na nieustannym przesuwaniu spotkań oraz nie traktowani całej sprawy poważnie.  

Związkowcy "Solidarności" zachęcają do przybycia na protest i mają nadzieję, że wiec zmotywuje zarząd spółki Makro and Cash Polska S.A do podjęcia jakichś kroków. 


Protest Makro Cash and Carry Polska S.A komentarze opinie

  • gość 2018-08-17 13:18:18

    Protest zaczyna się o 12:00 a kończy o 14:00

Dodajesz jako: Zaloguj się