4°C mgła

Przetarg na oświetlenia

Bezpieczeństwo, Przetarg oświetlenia - zdjęcie, fotografia

Przetarg na oświetlenie ponad 200 lokalizacji w Warszawie oficjalnie staje się faktem. Zarząd Dróg Miejskich jest w trakcie poszukiwania wykonawcy.

Dużego wyzwania i przedsięwzięcia podjął się warszawski Zarząd Dróg Miejskich - a mianowicie mowa o przetargu na oświetlenie 207 tzw. "zeber" (przejść dla pieszych) rozrzuconych po całej stolicy. Prócz świeżo ogłoszonego przetargu, w planie jest także doświetlenie kilkaset przejść dla pieszych do końca tego roku. 

Obecnie trwają poszukiwania wykonawcy, który obejmie nadzór nad całym procesem robót drogowych a także opracuje dokumentację konieczną do wcielenia przetargu w życie. Oferty będą będą przyjmowane do 23 lipca, także pozostaje raptem 6 dni. Przetarg obejmuje przejścia na: Bemowie (7 lokalizacji), Białołęce (17 lokalizacji), Mokotowie (46 lokalizacji), Ochocie (6 lokalizacji), Pradze-Południe (12 lokalizacji), Targówku (3 lokalizacje), Ursynowie (10 lokalizacji), Woli (15 lokalizacji), Żoliborzu (4 lokalizacje) oraz w Rembertowie (18 lokalizacji), Śródmieściu (11 lokalizacji), Ursusie (10 lokalizacji), Wawrze (25 lokalizacji), Wesołej (4 lokalizacji), Wilanowie (10 lokalizacji), a także we Włochach (9 lokalizacji), Grafik jest napięty. Projektant na realizację powierzonego zadania, czyli opracowania dokumentacji etc. będzie miał czas do 20 grudnia. Następny etap to przetarg na prace w terenie. Wiceprezydent m. st. Warszawy Renata Kaznowska wypowiada się następująco: "Staramy się, by piesi na przejściach byli jeszcze bardziej bezpieczni. Chcemy by kierujący mogli dostrzec przechodniów wcześniej i dzięki temu wyeliminować potencjalnie groźne sytuacje na warszawskich „zebrach”. O co właściwie więc chodzi w przetargu? Pod skomplikowanymi terminami kryje się nic innego, jak stawianie lamp (ze światłem LEDowym) ulicznych obok przejść. W miejscach, gdzie takowe już istnieją - zostaną zamontowane LEDY na podwójnym wysięgniku. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców oraz zmniejszenie ilości wypadków. 

Zaledwie w zeszłym roku, doświetlono w Warszawie aż 337 przejść dla pieszych. Nie pozostaje nam nic innego, niż czekać na efekty. 


Przetarg na oświetlenia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się