-1°C pochmurno z przejaśnieniami

Rozhuśtaj się z pomysłami na swój ogród

Zastanawiasz się, czy dorosłej osobie wypada korzystać z huśtawki? Na pewno siadanie na dziecięcą zabawkę wywołałoby spore zdziwienie. Ale od czego są huśtawki dla dorosłych - a właściwie dla każdego! Spraw, by w Twoim ogrodzie znalazło się miejsce, w którym zawsze możesz przypominać sobie beztroskie lata.

 

Huśtawka na tarasie, czy w ogrodzie

 

Już wiesz, że zakupisz dla siebie i swojej rodziny huśtawkę ogrodową, ale nie masz pojęcia gdzie ją najlepiej ustawić? Na początku zastanów się jaki typ huśtawki interesuje Cię najbardziej. Ponieważ mogą być przeznaczone one wyłącznie dla dzieci, inne znowu są oparte na drewnianej konstrukcji. Dzięki temu można bujać się na niej w pozycji leżącej lub na siedząco. Huśtawki takie przeznaczone są dla kilku osób jednocześnie.

 

 

Niektóre w takim razie będą wymagały odpowiedniego podłoża, by mogły stabilnie stać. W takim razie warto zastanowić się nad położeniem odpowiedniej podłogi. Na tarasie taki element jest oczywiście niezbędny. Jednak w przypadku budowy altany rzeczywiście z tym bywa różnie. Ponieważ taki drewniany domek często budowany jest bezpośrednio na ziemi lub trawie.

 

Drewniana podłoga - styl i funkcjonalność

 

Ciekawym rozwiązaniem w takim razie może okazać się podłoga z drewna. Chociaż oczywiście wymaga ona odpowiedniego podłoża w postaci betonu. To jednak drewniane deski położone na tarasie lub w ogrodzie będą eksponować się niezwykle interesująco. Nie masz kompletnie pomysłu na to, na jakie drewno warto się zdecydować? Ciekawych inspiracji możesz szukać między innymi na stronie internetowej http://artcorestudio.pl/podlogi-drewniane. Jednocześnie bardzo szybko się przekonamy o tym, że mamy bardzo szeroki wybór takich możliwości. Wystarczy zacząć po prostu od klasycznych gatunków drewna, które często wykorzystywane są również do produkcji mebli. Jednak okazuje się, że nie zawsze jest to dla nas wystarczająco satysfakcjonująca propozycja.

Dlatego z powodzeniem możemy skupić się również na bardziej egzotycznych gatunkach drewna. Ponadto posiadamy bardzo szeroki wybór pomiędzy odcieniami, a także teksturami drewna. Deski mogą zatem występować w jasnych odcieniach, w tonacjach szarości, czy nawet ciemnego brązu. Jednym osobom będą podobały się gładkie deski, a innym zawierającym w sobie swoisty melanż różnych odcieni.

 

Chociaż proponowane podłogi drewniane nie odnajdą się w zewnętrznych stylizacjach, to jednak nie powinniśmy zapominać również o tym, że i tak w wielu miejscach będziemy mieli możliwość zamówienia desek do budowy tarasu lub altany. Takie drewno musi być odpowiednio zaimpregnowane. Wtedy nie będziemy mieli żadnych wątpliwości, że czynniki atmosferyczne nie będą działały destrukcyjnie na naszą drewnianą podłogę.

 

Wybór huśtawki kluczem do sukcesu

 

Jeżeli już ustalimy takie rzeczy, jak miejsce na postawienie huśtawki ogrodowej, a także na czym dokładnie będzie ona stała, to kolejnym krokiem będzie podjęcie decyzji o tym, jaka huśtawka spełni się w tej roli najlepiej. Okazuje się, że mamy do czynienia z bardzo szerokim wyborem. Każdy na pewno znajdzie dla siebie odpowiedni zestaw wypoczynkowy. Nie masz pomysłu na to, w jaki sposób powinna prezentować się ta idealna huśtawka, to dobrym rozwiązaniem będzie sugerowanie się różnymi inspiracjami. Takie pomysły znajdują się między innymi na stronie internetowej https://ogrodolandia.pl/hustawki-ogrodowe. Widzimy tutaj niezwykle szeroki wybór huśtawek ogrodowych, które można z powodzeniem dzielić pod względem nie tylko ich gabarytów i przeznaczenia, ale także pod względem materiału z jakiego zostały wykonane.

 

Oczywiście do najpopularniejszych huśtawek ogrodowych zaliczają się przede wszystkim huśtawki wykonane z drewna. Jednak nie powinniśmy również zapominać o huśtawkach, które wykonane są z technorattanu. Najczęściej są one przeznaczone wyłącznie do jednej osoby, dlatego swoim wyglądem zdecydowanie bardziej przypominają takie kosze. Jednak huśtawki technorattanowe cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem, ze względu na swój nowoczesny wygląd, a także dopasowanie do wielu współczesnych aranżacji.

 

Niektóre jednoosobowe huśtawki potrzebują podwieszenia pod sufitem, natomiast inne znowu z powodzeniem odnajdują się w wolnych przestrzeniach bez żadnego zadaszenia, ponieważ stoją na specjalnych stojakach. Jeżeli jednak interesują nas zdecydowanie większe huśtawki, na których może huśtać się jednocześnie kilka osób, warto zastanowić się nad huśtawkami drewnianymi lub metalowymi. Wymagają one zdecydowanie większej stabilizacji. Dlatego taka huśtawka bardzo często opiera się na dwóch rozstawionych równolegle do siebie kozłach.

 

Dużą wygodą na pewno jest to, iż takie huśtawki często wyposażone są w dodatkowe zadaszenie. Dzięki temu osoby, które chcą się schronić przed zbyt intensywnymi promieniami słonecznymi, na pewno na takiej huśtawce znajdą swój azyl. Do zestawów dołączone są zwykle wygodne poduchy, na których można siedzieć lub leżeć. Oczywiście nie ma żadnego problemu, by takie atrybuty dobierać sobie według indywidualnego gustu.

Rozhuśtaj się z pomysłami na swój ogród komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się