-1°C pochmurno z przejaśnieniami

Straż miejska pomoże niepełnosprawnym w dotarciu do punków wyborczych

Bezpieczeństwo, Straż miejska pomoże niepełnosprawnym dotarciu punków wyborczych - zdjęcie, fotografia

Podczas nadchodzących wyborów samorządowych, mieszkańcy stolicy z ograniczoną sprawnością będą mogli lizyć na pomoc Straży miejskiej.

Nadchodzące wybory samorządowe to duże wyzwanie i mobilizacja wszystkich służb porządkowych - w tym straży miejskiej. W związku z tym, staż miejska uruchomi specjalną usługę, umożliwiającą dotarcie na wybory absolutnie wszystkim. 

Staż miejska uruchamia specjalny telefon: 22 598 69 29 w godzinach 7.00 - 19.00 w dniu wyborów, pod który będzie można zgłosić problem z transportem do punktu wyborczego. Dotyczy to wszystkich osób mających problem z samodzielnym poruszaniem czyli osób z ograniczoną sprawnością. W tym starszych mieszkańców Warszawy. Straż Miejska m. st. Warszawy osobiście zajmie się dowozem takowych obywateli na wybory samorządowe 21 października bieżącego roku. Czas oczekiwania na transport będzie zależał od liczby zgłoszeń. Straż pomoże każdemu, kto takiej pomocy będzie potrzebował. Jedynym wymogiem jest brak konieczności specjalistycznego transportu (karetki etc.). Co więcej, do pomocy i dyspozycji starszym będą wyznaczona dedykowane i osobne patrole straży miejskiej.

Przypominamy, że wybory samorządowe odbędą się już 21 października i gorąco zachęcamy do głosowania oraz - w przypadku takiej konieczności - korzystania z oferty straży miejskiej. 


Straż miejska pomoże niepełnosprawnym w dotarciu do punków wyborczych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się