-1°C pochmurno z przejaśnieniami

Szkoła Roberta Lewandowskiego wybudowała nowy kompleks sportowy

LXII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. gen. broni Władysława Andersa przy ulicy Konwiktorskiej 5/7 wzbogaciło się o nowy kompleks sportowy.

LXII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. gen. broni Władysława Andersa przy ulicy Konwiktorskiej 5/7 podjęło decyzję o budowie, gdyż dotychczasowe sale gimnastyczne nie zaspokajały potrzeb uczniów. 

"Sportowy Anders" to szkoła kładąca główny nacisk właśnie na osiągnięcia sportowe. Pragnąc więc podwyższyć standard oferowanych treningów, zdecydowała się zainwestować w kompleks o wielkości ppnad 17 tys. m3. Główną część stanowi sala do gry w koszykówkę i siatkówkę, o powierzchni 1200 m. Natomiast, podziemie to: sala do fitnessu, siłownia i zaplecze sanitarne. Jednym z powodów decydujących o powstaniu kompleksu, był również fakt, że szkoła była często zmuszona do wynajmu miejsc na treningi, mecze. Budowa kompleksu to odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności. Krzysztof Czubaszek, burmistrz dzielnicy Śródmieście, wypowiada się następująco: "Szkoła z tak bogatą tradycją, która wykształciła wybitnych sportowców, takich jak Robert Lewandowski czy Zofia Klepacka, zasługuje na najlepszą infrastrukturę. Oby ten obiekt służył jak najdłużej i przyczynił się do odkrywania nowych talentów sportowych". Roboty budowlane rozpoczęły się już w 2016, ale podobnie jak na ulicy Miodowej, pojawił się w historii akcent archeologiczny. Znaleziono m.in fundamenty dawnych zabudowań, fragmenty uprzęży i kule do muszkietów. Wszystko przekazano do Muzeum Warszawy. Paweł Martofel, przewodniczący Śródmiejskiej Komisji Oświaty, dodaje: "Nie ma oświaty bez sportu, tak jak nie ma sportu bez oświaty. Inwestowanie w obie te dziedziny równocześnie jest warunkiem utrzymania najwyższego poziomu kształcenia. Sukcesy naszych uczniów dowodzą, że śródmiejska oświata ma się wyjątkowo dobrze. Jestem pewien, że dzięki obiektom takim jak ten będzie miała się jeszcze lepiej".

Koszt budowy kompleksu sportowego wyniósł 10 milionów złotych. W 2017 r. wybudowano fundamenty głównej sali, zaaranżowano część piwniczną, wzniesiono konstrukcję stalową ścian i dachu. Rok 2018 poświęcony był na roboty wykończeniowe.


Szkoła Roberta Lewandowskiego wybudowała nowy kompleks sportowy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się