7°C słabe, przelotne opady deszczu

Tajemniczy "happening" nad Wisłą

Malunki śmieci, które pojawiły się nocą nad Bulwarami Wiślanymi, wzbudziły wiele podejrzeń. Czy ktoś chce nas cofnąć do ery hieroglifów? O co chodzi?

To starożytność słynie z piramid i hieroglifów, tymczasem mamy XXI wiek, a tajemnicze malunki nad Wisłą pojawiły się w przeciągu nocy. Co więcej, są to malunki przedstawiające śmieci. Więcej, śmieci znajdujące się na Bulwarach. O co chodzi?!

Otóż okazuje się, że na oryginalną formę edukacji zarówno mieszkańców Warszawy, jak i turystów wpadli organizatorzy akcji "Dzielnica Wisła". W nocy z 21 na 22 lipca artyści będący częścią akcji, przemierzyli drogę prowadzącą wzdłuż Bulwarów i zobrazowali napotkane śmieci: 8 butelek, 24 kubki i 20 niedopałków. Podążali za służbą sprzątającą. Mowa o odcinku od mostu Poniatowskiego do Płyty Desantu. Jest to przeważnie najbardziej zaludniony odcinek. Całe to wydarzenie jest częścią akcji "To się nosi nad Wisłą" i są raptem częścią większego, zorganizowanego projektu. Jednym z nich są m.in piątkowe i sobotnie działania edukatorów. Rozdają oni napotkanym biodegradowalne worki na śmieci i ekopopielniczki. Dzielą się również krótkimi przypomnieniami, że pod koniec pobytu nad Wisłą - warto zabrać ze sobą plastikowe torby oraz butelki. 

W weekendy nad Wisłą gromadzi się średnio 30 ton odpadów, z czego aż 2,5 nawet nie znajduje się w koszach. Przy ich opróżnianiu pracuje 60 osób. Nad Wisłą znajduje się: 278 koszy, 125 beczek, 4 kontenery i 38 koszy na ścieżkach. Praca rozpoczyna się o 1.00 i trwa do samego rana. Ułatwmy im zadanie i wyrzucajmy śmiecie do koszy, dbając o otaczającą nas przestrzeń, 


Tajemniczy "happening" nad Wisłą komentarze opinie

  • gość 2018-07-24 16:42:36

    Fajna akcja. Ale tak swoją drogą to jakim brakiem trzeba być żeby śmiecić. Miałeś siłę przynieść pełna butelkę to tym bardziej pusta możesz do kosza odnieść a nie gdzie popadnie wywalić.

  • gość 2018-07-24 16:43:39

    Burakiem a nie brakiem miało być.

Dodajesz jako: Zaloguj się