3°C mgła

Wojewoda Sipiera spełnił nakaz szefa MSWiA – ul. Ludwika Krzywickiego zablokowana

Ruch na ul.Krzywickiego od skrzyżowania z Filtrową do Wawelskiej jest zablokowany

Zgodnie z rozporządzeniem Joachima Brudzińskiego, szefa MSWiA cały teren przylegający do ambasady Izraela przy ul. Filtrowej został zablokowany przez policję. Wprowadzono całkowity zakaz poruszania się na odcinku od skrzyżowania ul. Ludwika Krzywickiego z Filtrową do skrzyżowania ul. Ludwika Krzywickiego z Wawelską a cały teren ogrodzono metalowymi ogrodzeniami. Wejście na ul. Krzywickiego jest również zablokowane od strony ul. Antoniego Solariego. Odcinek ten pozostanie w takim stanie do 5 lutego.

                Zgodnie z rozporządzeniem Joachima Brudzińskiego, szefa MSWiA cały teren przylegający do ambasady Izraela przy ul. Filtrowej został zablokowany przez policję. Wprowadzono całkowity zakaz poruszania się na odcinku od skrzyżowania ul. Ludwika Krzywickiego z Filtrową do skrzyżowania ul. Ludwika Krzywickiego z Wawelską a cały teren ogrodzono metalowymi ogrodzeniami. Wejście na ul. Krzywickiego jest również zablokowane od strony ul. Antoniego Solariego oraz Mariana Langiewicza.  Odcinek ten pozostanie w takim stanie do 5 lutego.

                Dzisiaj około godziny 12:00 na miejsce zaczeło przybywać coraz więcej samochdów policyjnych. Około godziny 15:30 cały teren przed ambasadą Izraela został całkowicie zablokowany – również dla pieszych. Na miejscu znajdowało ponad 10 samochodów policyjnych a w każdym siedziało co najmniej po 4 pracownika policji. Tak poważne działania były podjęte w związku z planowaną, choć i odwołaną w ostatnim momencie, manifestacją Ruchu Narodowego w odpowiedzi na tweet’a  izraelskiego rzecznika ministerstwa spraw zagranicznych, który wyrażał wyraźny sprzeciw wobec nowelizacji ustwy o IPN. Prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki oficjalnie ogłosił, że jego ruch ulegnie żądaniom rządu, „nawet jeśli oceniamy politykę rządu fatalnie” – powedział.

                "Postępowanie wojewody, na polecenie polityczne rządu jest ograniczaniem swobód obywatelskich, jest skandalicznym niedopuszczeniem do rzetelnego głosu w debacie publicznej i stanowczo się temu sprzeciwiamy" - podkreślił Winnicki na konferencji prasowej w Sejmie. Natomiast rezygnacja z pikiety rzeczywiście nastąpiła a żadna demonstracja nie odbyła się. Zgodnie z postanowieniamy rządu odcinek przed ambasadą Izraela będzie zablokowany od 31 stycznia aż do 5 lutego.


Miejsce zdarzenia mapa Warszawa śródmieście


fitrowa, krzywickiego, Śródmieście, szef mswia, ambasada izraela, wojewoda sipiera, ruch zablokowany - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się