-1°C pochmurno z przejaśnieniami

"Wzorowe łazienki" w warszawskich szkołach podstawowych

Program edukacyjny

Wystartował program edukacyjny "Wzorowa Łazienka", mający na celu podniesienie poziomu pomieszczeń sanitarnych w szkołach podstawowych.

Wątpliwy stan pomieszczeń sanitarnych w szkołach podstawowych zainspirował program edukacyjny "Wzorowa Łazienka", skierowany do szkół. Do wygrania remont o wartości 30 tysięcy złotych.

Konkurs poprzedziło ogólnopolskie badanie, w którym aż 40% rodziców potwierdziło, iż dzieci skarżyły się na stan łazienek w ich szkole. Co jest nie tak? Brakuje papieru toaletowego, mydła i ręczników. Często jest także brudna muszla klozetowa i... kłopot ze sprawnością zamków w drzwiach. Co szósty ankietowany rodzic przyznał również, że właśnie z tego powodu dzieci unikają korzystania z łazienki. 87% potwierdziło przełożenie niepokoju związanego z niemożnością skorzystania z łazienki w dowolnym momencie na proces skupienia na procesie dydaktycznym. Teoretycznie, łazienka jest dostępna dla dzieci. Jednak psychiczna niechęć wpływa negatywnie na dzieci. Stąd program "Wzorowa Łazienka" marki Domestos. Do wygrania jest remont łazienki o wartości 30 tysięcy złotych. Dodatkowo, szkoły mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 5 tysięcy złotych na odświeżenie łazienek. Pierwsze 500 szkół, które się zarejestruje, otrzyma edukacyjny pakiet powitalny. 

Rejestracja trwa do 30 listopada 2018 i jest możliwa tutaj. Patronat nad programem objęło Polskie Towarzystwo Higieniczne.


"Wzorowe łazienki" w warszawskich szkołach podstawowych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się