-1°C pochmurno z przejaśnieniami

Znowu alarm bombowy na UW

Alarm bombowy na Wydziale Biologii UW

Już trzeci raz na Uniwesytecie Warszawskim ogłoszony był alarm bombowy. Ewakuowano cały Wydział Biologii UW przy ul. Ilji Miecznikowa 1. Nikt tym razem nie dzwonił. Wiadomość o bombach założonych na wydziale dostała się drogą mailową ok. godziny 12:00 31 stycznia.

                  Już trzeci raz na Uniwesytecie Warszawskim ogłoszony był alarm bombowy. W 2016 roku ewakuowano ok. 100 osób z Instytutu Socjologii przy ul. Karowej 18. Dzisiaj natomiast ewakuowano cały Wydział Biologii UW przy ul. Ilji Miecznikowa 1. Nikt tym razem nie dzwonił. Wiadomość o bombach założonych na wydziale dostała się drogą mailową ok. godziny 12:00 31 stycznia. Natychmiast rozpoczęła się ewakuacja a wszystkie egzaminy zostały przerwane. Przyjechało kilka samochodów policyjnych. Cały budynek został przeszukany przez specjalnie przygotowanych policjantów z psami. Cała akcja zajęła policji ok. dwóch godzin, po czym budynek został z powrotem oddany w ręce studentów i prowadzących. Po dwóch godzinach zaczęto kontynuować egzaminy i funkcjonowanie wydziału wróciło do normy.

                  Przypomnę, że 2 lata temu 23 marca 2016 roku późnym popołudniem została zgłoszona podobna informacja o Instytucie Socjologii UW przy ul. Karowej 18. Funkcjonariusze nie znaleźli żadnych ładunków. Natomiast po chwili podobne zgłoszenie policja otrzymała z Pałacu Kultury i Nauki. Tam również nie udało się nic znaleźć. W żadnym z miejsc nie doszło do wybuchu. 23 czerwca 2013 policja przechwyciła maila, który informował, że o godzinie 9:00 powinno dojść do wybuchu na BUWie. Po godzinie 12:00 zajęcia dalej się odbywały w związku z brakiem jakichkolwiek ładunków na terenie budynku. Uwagę przyciąga to, że w dwóch z trzech przypadków informacje o bombach powodowały przerwanie egzaminów.


Miejsce zdarzenia mapa Warszawa śródmieście


uw, wydział biologii uw, alarm bombowy, warszawa, ul. ilji miecznikowa - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się