17°C bezchmurnie

Anteny na Powiślu – ostateczne wyjaśnienie tajemnicy

Mieszkalnictwo, Anteny Powiślu ostateczne wyjaśnienie tajemnicy - zdjęcie, fotografia

Po 2,5 roku od publikacji artykułu skontaktował się z nami właściciel anteny znajdującej się na dachu jednego z budynków przy ulicy Radnej. Okazuje się, że jej posiadaczem jest krótkofalowiec, członek Polskiego Związku Krótkofalowców oraz Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej od 45 lat, który posiada liczne zasługi i osiągnięcia w sporcie radioamatorskim potwierdzone wieloma trofeami. Jest również członkiem Ogólnopolskiej Radiowej Sieci Łączności Kryzysowej.

Absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. W latach 1980-1999 pracował jako Radio Oficer na statkach polskich i obcych bander. W chwili obecnej jest zatrudniony jako kapitan na brytyjskich statkach ratowniczych obsługujących platformy wiertnicze na Morzu Północnym.

W/w posiada Pozwolenie Radiowe, które upoważnia do używania stacji radiowej a co się z tym wiąże do instalacji systemów antenowych, na które ma pozwolenie Wspólnoty Mieszkaniowej. Posiada również homologację i potwierdzenie pomiaru promieniowania elektromagnetycznego pod kątem szkodliwości dla zdrowia ludzi oraz środowiska naturalnego i dopuszczeniu anteny do użytku jako całkowicie bezpiecznej dla mieszkańców (w każdej chwili do wglądu). Promieniowanie elektromagnetyczne jest dobrze odfiltrowane i nie wpływa na zakłócenia odbioru innych sygnałów radiowych, telewizyjnych i satelitarnych.

Antena znajdująca się po drugiej stronie ulicy również należy do krótkofalowca, który na jej instalację i użytkowanie posiada niezbędne zezwolenia. Jej właścicielem jest magister inżynier informatyki zatrudniony w wiodącej światowej firmie komputerowej i radiokomunikacyjnej mającej swoje przedstawicielstwo w Warszawie.

W związku z tym okoliczni mieszkańcy nie muszą się niczego obawiać i miejmy nadzieję, że sprawa została ostatecznie wyjaśniona.

Link do artykułu 

Więcej nt. krótkofalowców:

https://pzk.org.pl

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polski_Związek_Krkrótkofalowców

http://www.pzk.info.pl/start

http://ostol.pl/co-to-jest-krotkofalarstwo/

http://www.cbworld.republika.pl/zostankf.htm

 

 


Anteny na Powiślu – ostateczne wyjaśnienie tajemnicy komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-11-19 13:05:36

    Skretynienie tego społeczeństwa przechodzi wszelkie granice. Współczuję wszystkim osobom o zainteresowaniach innych niż wędkarstwo, ogrodnictwo i piłka nożna... Funkcjonowanie wśród tego zawistnego i tępego motłochu to jedna z większych okropności życia w społeczeństwie...

  • gość 2017-11-19 14:55:59

    Polać temu koledze poniżej. Dobrze prawi!

  • znawca tematu - niezalogowany 2017-11-19 15:06:29

    raczej wyżej :) polewam !!!

  • znawca tematu - niezalogowany 2017-11-19 15:07:00

    raczej wyżej :) Polewam !!

  • mieszkaniec - niezalogowany 2017-11-19 15:15:48

    Skretynienie społeczeństwa? Jesteś chorym osobnikiem! Głupkiem jest ten, kto uważa że promieniowanie z tych anten nie jest szkodliwe!!! Jako mieszkaniec nie WYRAŻAM ZGODY (!) na montaż takiej instalacji na dachu. Opinie w tej sprawie powinni podjąć pozostali mieszkańcy nieruchomości. Oczywiście po uprzednim uświadomieniu ich o szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego. Z całym szacunkiem do tych wszystkich "osiągnięć" pana magistra, ale nie powinny być one brane pod uwagę przy ewentualnym wyrażaniu zgody na stawianie anten. Wędkarz czy miłośnik futbolu nikomu nie szkodzą swoim hobby. Pozdrawiam

  • inżynier - niezalogowany 2017-11-19 15:46:42

    Ten "mieszkaniec-niezalogowany" jest istotą społecznie szkodliwą, której zdanie nie powinno być brane pod uwagę. Ciekawe, że na takim samym budynku stawiane są stacje bazowe telefonii komórkowej, dysponujące o wiele większą gęstością energii i mieszkańcy nie protestują. Albo instalowane są kable energetyczne, generujące pole elektromagnetyczne, którego szkodliwość już udowodniono - nic, wam to nie przeszkadza. Tak to jest, gdy sprawami zgód zajmują się ludzie, którzy o tym nie mają pojęcia.

  • Adrian - niezalogowany 2017-11-19 16:07:44

    Mieszkańcu niezalogowany. A komórka przy głowie i router wifi w mieszkaniu ci nie przeszkadza? Generuje wyższy poziom pola em. z racji chociażby częstotliwości pracy. Jak już się nie zgadzasz, to nie bądź hipokrytą. Usuń z domu wszystkie źródła promieniowania elektromagnetycznego a więc: router wifi, komórki, laptopa, telewizor, mikrofalówkę itp.

  • gość 2017-11-19 16:17:36

    Z klerem i pisem walczcie a nie z antenami

  • Krótkofalowiec - niezalogowany 2017-11-19 16:22:28

    Trochę więcej wiedzy, w samochodzie też masz CB radio i często gęsto antenę nad samą głową i też ci to nie przeszkadza? Telefon komórkowy który pracuje o tysiąc Mhz wyżej niż nadajniki krótkofalowe, przystawiony do głowy nikomu nie przeszkadza, ale kolega jak chce to może niech zadeklaruje rezygnacje z urządzeń elektronicznych i życie w symbiozie z przyrodą. W to wchodzi TV i Radiofonia, gdzie nadajniki używane w obszarach 50-100 km pracują mocami przeważnie od 15 kW do nawet 200 kW, w okolicy takich nadajników stoją domy i nikt tam na nic nie choruje, bo gdyby tak było to by ludziom nie pozwolono w okolicach kilku kilometrów budować domów. Dla informacji krótkofalowcy mają prawo używania mocy do 500 W , a często stosują maksymalnie 100W bo to w zupełności wystarcza. Więc policz sobie pacanie ile to jest 200 kW a ile to jest 100W

  • gość 2017-11-19 16:46:23

    Oj ty panie "mieszkańcu - niezalogowany". Niestety, ale to ty pokazujesz, że jesteś głupkiem pisząc takie bzdury. Podaj proszę jakikolwiek dowód na to, że promieniowanie elektromagnetyczne jest szkodliwe (uprzedzam - nie ma wiarygodnych badań). Za to badania pokazujące ich nieszkodliwość istnieją. Mam anteny u siebie i mam głęboko gdzieś, co o tym sądzą moi sąsiedzi. Śmieszne, a zarazem smutne jest to, jak ogłupione przez media jest społeczeństwo, które będzie każdemu próbowało wmówić szkodliwość, pomimo kompletnego braku wiedzy w tym temacie. Nie masz kolego bladego pojęcia na ten temat, a się wypowiadasz. Dam ci taką wskazówkę, że te anteny są na fale krótkie, których długość to od 10 metrów wzwyż. Człowiek jest za mały, żeby pochłaniać takie długie fale (i zapewne przez swoją ignorancję myślisz, że to jest dokładnie to samo, co leci z nadajników TV i to z taką samą mocą - zapewniam cię, że moc jest tu dziesiątki-setki razy niższa, a częstotliwość także). Poza tym każdy właściciel mieszkania ma prawo do części wspólnej, czyli dachu i może postawić antenę, i tacy wielce "specjaliści" jak ty nie mają nic do gadania. Zapewne ty i tak dalej twierdzisz, że masz większą wiedzę w temacie fal radiowych od krótkofalowców z kilkudziesięcioletnim stażem, no ale to musisz chyba sam już ogarnąć, że nie masz racji. Poza tym nie jest w stanie zrozumieć, jak taki znawca i specjalista jak ty, może używać komputera czy smartfona, który też wytwarza jakieś promieniowanie! Podsumowując "skretynienie tego społeczeństwa przechodzi wszelkie granice".

  • gość 2017-11-19 16:47:52

    Polać również koledze "krótkofalowcowi - niezalogowanemu"! Popieram w całej rozciągłości.

  • gość z Rubieży - niezalogowany 2017-11-19 18:46:49

    Dorzucam beczułkę (12 litrów) miodu dębniaka, żeby nadal dolewać do toastów racjonalnie myślącym Panom Krótkofalowcom. To wyskokiej klasy hobbyści o wielkich sercach i uczynności. Natomiast nieuctwo i głupota ich "sąsiadów" jest poniżej poziomu "yntelygentnego ynaczej"... Tak, zabobon i obskurantyzm myślowy są potęgą takich zapyziałych naszych jednak rodaków. Spuszczam się na nich za zasłoną w milczeniu! (- czy jak to tam leci w tym porzeekadle). Amen!

  • Anna Huzar - niezalogowany 2017-11-19 19:04:46

    Ciekawe, co na to powiedzą urzędnicy? Takie wystające z dachu pręty wpływają niekorzystnie na miejski krajobraz. Już w niektórych miastach ostro się biorą za wszędobylskie reklamy. Może czas na uporządkowanie polskich dachów, bo są po prostu nieestetyczne? Zgadzam się też z mieszkańcem. Ciekawe, jak negatywny wpływ na nasze zdrowie mają te anteny radiowe? Ja bym tematu nie odpuściła i walczyła, by te anteny zniknęły z dachu. Jak ktoś się chce bawić w radio, to niech buduje te swoje żelastwo z dala od siedzib ludzkich.

  • SQ7..Lodz - niezalogowany 2017-11-19 21:40:48

    Anna Huzar.. z całym szacunkiem..to niedoinformowana [email protected]#$%..najpierw proponuję poczytać a następnie się wypowiadać..a jeżeli naprawdę chcesz coś powiedzieć to najpierw spróbuj merytorycznie..brak słów.. za takie herezje kiedyś, a dokładniej w średniowieczu palili na stosie..zaraz się okaże ze wszyscy posiadający anteny uprawiają czarną magię albo bardziej współcześnie są tajnymi szpiegami współpracującymi z obcym wywiadem...żal.pl...... na przykładzie owej istoty rodzaju żeńskiego widać dobitnie jak analfabetyzm funkcjonalny się szerzy..,,pozdrawiam wszystkich z SP.. '73 Adam

  • sTEFAN - niezalogowany 2017-11-19 21:46:29

    Co za banda niedouczonych ignorantów. Nie dosc,ze wam nie szkodza, to jeszcze posluza do niesienia Wam pomocy. Ja sie ciesze,ze mam sasiada w Sluzbie Radiokomunikacyjnej Amatorskiej. Nie dosc,ze czlowiek robi cos sensownego,to jeszcze pomaga przy roznych kleskach zywiolowych. NIestety nieuki po gimnazjum nie odrozniaja typow promieniowania. Antena im przeszkadza,ale telefony komorkowe nosza przy jajkach.

  • Marconi - niezalogowany 2017-11-20 09:08:49

    Wszystkie negatywne opinie pochodzą od "ludzi" którzy za szczyt osiągnięć uznają mieszkanie w mieście. Brak własnego hobby, zawiść ludzka, totalny brak zrozumienia to wszystkie cechy podgatunku niedorozwoju i tempoty wspomnianych osobników. Pozdrawiam

  • Marconi - niezalogowany 2017-11-20 09:33:04

    Wszystkie negatywne opinie pochodzą od "ludzi" którzy za szczyt osiągnięć uznają mieszkanie w mieście. Brak własnego hobby, zawiść ludzka, totalny brak zrozumienia to wszystkie cechy podgatunku niedorozwoju i tempoty wspomnianych osobników. Pozdrawiam

  • gość 2017-11-20 09:55:48

    Pani Anno Huzar - mam problem. Mieszkam niedaleko sali koncertowej w której są potężne starodawne organy. Podczas każdego koncertu drżą u mnie szyby i meble. Kontaktowałem się z ludźmi którzy walczą z elektrowniami wiatrowymi obok ich domów, powiedzieli mi że takie organy i wiatraki wytwarzają coś co nazywa się infradźwiękami. Podobno nasze ucho ich nie słyszy ale czuć je ciałem i podobno są bardzo szkodliwe na organy wewnętrzne. Co mam robić ?

  • HoolyGaan - niezalogowany 2017-11-20 11:05:13

    Pani Anno Huzar. Proponuję zmienić lekarza...

  • gość 2017-11-20 16:48:28

    Żenada co niektórzy "falofoby" tutaj wymyślają XD. Po prostu teraz to mnie już to tylko śmieszy, bo to jest nieuleczalne i nie da się z tym walczyć przy takiej skali zbetonienia i debilizmu niektórych. A i dla niektórych takie anteny to jest coś pięknego, tak więc ludzie mają różne sposoby postrzegania piękna.

  • gość 2017-11-20 16:58:56

    A niektórym, pomimo wielu usilnych tłumaczeń, dalej wydaje się, że takie fale i moce, których używają krótkofalowcy, to dokładnie to samo, co leci z nadajnika TV czy GSM. Poza tym niektórzy nie ogarniają, że krótkofalowcy, w przeciwieństwie do nadajnika TV nadającego bez przerwy, zazwyczaj włączają radio raz na kilka dni albo nawet rzadziej na kilka godzin, z czego 10% to jest czas nadawania, a reszta to nasłuch. Ludzie, ruszcie swoimi zbetoniałymi głowami i zauważcie, że zabieracie bezpodstawnie innym ludziom możliwość uprawiania hobby. A jak wam te fale (które są aktualnie wszędzie) tak bardzo przeszkadzają, to musicie się wrócić do XVIII wieku. Wyobraźcie sobie, fajne czasy, nie?

  • gość 2017-11-22 09:32:36

    ten niezalogowany mieszkaniec to niejaki :Tomasz Kowalski to samo na fajzzbooku zamieścił ,można niedoukowi spojrzeć prosto w twarz, "Skretynienie społeczeństwa? Jesteś chorym osobnikiem! Głupkiem jest ten, kto uważa że promieniowanie z tych anten nie jest szkodliwe!!! Jako mieszkaniec nie WYRAŻAM ZGODY (!) na montaż takiej instalacji na dachu. Opinie w tej sprawie powinni podjąć pozostali mieszkańcy nieruchomości. Oczywiście po uprzednim uświadomieniu ich o szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego. Z całym szacunkiem do tych wszystkich "osiągnięć" pana magistra, ale nie powinny być one brane pod uwagę przy ewentualnym wyrażaniu zgody na stawianie anten. Wędkarz czy miłośnik futbolu nikomu nie szkodzą swoim hobby. Pozdrawiam"