3°C mgła

Nowe miejsce na mapie Warszawy: stwórz Plac Pięciu Rogów

Plac Pięciu Rogów to miejsce w którym spotykają się ulice Bracka, Chmielna, Zgoda i Szpitalna. Już teraz możecie wziąć udział w jego gospodarowaniu.

Już niedługo Warszawa wzbogaci się o zupełnie nowy plac. Przygotowano zarówno wizualizacje (galeria zdjęć), jak i projekt zmian. Wdzięczna nazwa Placu Pięciu Rogów wywodzi się z lokalizacji: miejsca o którym mowa. To skrzyżowanie Brackiej, Chmielnej, Zgody i Szpitalnej. Co dokładnie zakłada projekt?

Firma WXCA Sp. z o.o przygotowała następujące propozycję: likwidację miejsc postojowych dla pojazdów w obrębie placu, znikną bariery utrudniające poruszanie się niepełnosprawnym, wyeliminowanie chodników i jezdni, zazielenienie terenu, przygotowanie miejsc siedzących a także specjalna iluminacja. Przejazd dla autobusów i rowerów zostanie zachowany tylko ze strony ul. Kruczej i Szpitalnej. Głównym celem jest przystosowanie placu do turystów oraz mieszkańców Warszawy w kontekście miejsca spotkań oraz spędzania czasu wolnego. 

14 czerwca br. (czwartek) o godzinie 17.00 w Jack’s Bar Warsaw Cinema, przy ul. Brackiej 18 odbędzie się spotkanie dla mieszkańców. To okazja do zobaczenia makiety oraz przedstawienia swoich pomysłów. Uwagami można dzielić się także mailowo: [email protected].

 


Nowe miejsce na mapie Warszawy: stwórz Plac Pięciu Rogów komentarze opinie

 • Anna - niezalogowany 2018-06-13 22:15:02

  Warto popierać takie inicjatywy. Jak Plac Pięciu Rogów zostanie zmodernizowany zgodnie z zamierzeniami, na Chmielnej powstanie Implant i uda się przebić z projektem Parku Centralnego, to z pewnością będą się pojawiać kolejne takie zmiany, a to wszystko przecież na plus, bo Warszawa będzie piękniejsza i przyjemniejsza.

 • bolonka - niezalogowany 2018-06-14 10:33:39

  Zgadzam się, mam nadzieję, że wszystkie te projekty uda się zrealizować i będzie w Warszawie znacznie ładniej

 • gość 2018-06-18 14:44:14

  ponad polowe roku - zima, jesien, wczesna wiosna lisci na drzewach nie bedzie i zostanie betonowa pustynia - jak Pl. defilad :( brak tu jakichkolwiek zabiegow - typu swiatlo w posadzce, punkt centralny z siedzeniami wokol, COKOLWIEK!!! betonowa pustynia. za duzo $$$$$$

 • Bartek Zielnik 2018-06-22 11:07:53

  Anna To co napisałaś masz w zupełności racje. Jak powstanie implant plus par centralny to z pewnością będzie lepiej.

Dodajesz jako: Zaloguj się